מטרות היחידה

  • תוכן: הכרה והערכה לדמותו של פרופסור בוריס שץ כאמן ציוני - פורץ דרך בתרבות היהודית והציונית, כאמן בעצמו וכמייסד "בצלאל "– האקדמיה לאמנות,
    הפועלת ומשפיעה על האמנות הישראלית עד ימינו. הוגה רעיון מוזיאון ישראל.
  • הישגים נדרשים:
    מולדת חברה ואזרחות: ציר 3 - משפחות ויישובים בראי תולדות ארץ ישראל, מודולה ד: סיפורי אישים בדרך למדינת ישראל, סיפורם של אישים שקשורים לאתרים שנבחרו.
  • אמנות: מחקר: התלמידים יפתחו דרכים שיחזקו את כוונותיהם כאמנים באמצעות מחקר האופנים שבהם משתמשים אמנים בחומרים, בטכניקות, בטכנולוגיות ובתהליכים. התלמידים יחקרו סגנונות יצירה שונים ותקופות באמנות, יבחינו בין אמנות מסורתית לעומת עכשווית, ועוד.
  • מקרא: הכרת חשיבותו של המקרא בהתפתחות המורשת התרבותית, היהודית, הישראלית והכללית, להכיר את דרכי העיצוב של מוטיבים ומסרים מקראיים בתחום האמנות.
  • הישג מצופה: התלמידים יציינו את מקומו של בוריס שץ, לצד הרצל חוזה המדינה, אליעזר בן יהודה מחייה השפה העברית ושאר מייסדי התרבות הישראלית עוד לפני הקמת המדינה.
  • פעילות

  • שלב ביחידה

  • צפייה בסרטון, הצגת נושא השיעור ומטרתו, העלאת ידע קיים ושאלות לקראת למידה

  • פתיחה

  • שץ כציוני ואמן פורץ דרך, שותף להרצל ובן יהודה תחנות בחיי פרופסור בוריס שץ
    קריאת טקסט,

  • מידע

  • סימון על ציר זמן ועל מפת העולם

  • מטלת צפייה

  • אוצרים תערוכה - בוחרים יצירה וכותבים לה כרטיס מידע כותבים מכתב
    שכנוע לטיול בעקבות בוריס שץ

  • משימות

  • חוזרים על עיקרי הנלמד ועונים על שאלות שהועלו לקראת היחידה

  • סיכום

  • אילו ערכים מוצגים ביצירות בוריס שץ?

  • שאלה לדיון

  • התגשם או לא התגשם, קריאת נבואות מהספר "ירושלים הבנויה " וזיהוי מה התגשם ומה לא.

  • משחק

1 1 \

ימת החולה

ייבושה והצפתה מחדש
גאוגרפיה - כיתה ו’

© כל הזכויות שמורות לממשק